CyberTrzeciaki blog

      • 18.03.2026 r.

      • 11.06.2026 19:40
      •  Krok drugi – dobre maniery.
      • Na drugich zajęciach rozmawialiśmy o zasadach obowiązujących użytkowników w Internecie.

        Oto zasady, które powinien znać i przestrzegać każdy użytkownik Internetu:

        1. Jesteśmy kulturalni – nie obrażamy innych użytkowników Internetu,

        nie używamy  niecenzuralnych słów, nie oceniamy, wyrażamy swoje opinie z szacunkiem.

        1. Używamy zwrotów grzecznościowych i podpisujemy się, gdy wysyłamy  do kogoś

         e-mail.

        1. Gdy piszemy :
          • dbamy  o poprawną pisownię,
          • używajmy  emotikonów rozsądnie,
          • nie nadużywamy wielkich liter, które w Internecie oznaczają krzyk.
        2.  Szanujemy prywatność  innych – nie zamieszczamy w Internecie niczego bez ich zgody osoby, której to dotyczy.
        3. Zastanawiamy się dobrze  zanim coś opublikujemy lub wypowiemy się w Internecie. Prawdopodobnie nie będziemy mogli już  tego usunąć.
        4. Jeżeli w Internecie spotkamy kogoś, kto nie przestrzega zasad, to nie oznacza, że możemy mu odpłacić tym samym – w takiej sytuacji zwracamy się do osoby dorosłej po pomoc.
        5. Dbamy o kontrolę antywirusową swojego urządzenia.

                           

              

      • Wróć do listy artykułów
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie
      • +48542840125 sekretariat
        +48508392986 sekretariat
        +48513083977 dyrektor Zbigniew Łuczak
      • ul. Szkolna 32 87-851 Boniewo
        87-851 Boniewo
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych