CyberTrzeciaki blog
18.03.2026 r.
- 11.06.2026 19:40
- Krok drugi – dobre maniery.
Na drugich zajęciach rozmawialiśmy o zasadach obowiązujących użytkowników w Internecie.
Oto zasady, które powinien znać i przestrzegać każdy użytkownik Internetu:
- Jesteśmy kulturalni – nie obrażamy innych użytkowników Internetu,
nie używamy niecenzuralnych słów, nie oceniamy, wyrażamy swoje opinie z szacunkiem.
- Używamy zwrotów grzecznościowych i podpisujemy się, gdy wysyłamy do kogoś
e-mail.
- Gdy piszemy :
- dbamy o poprawną pisownię,
- używajmy emotikonów rozsądnie,
- nie nadużywamy wielkich liter, które w Internecie oznaczają krzyk.
- Szanujemy prywatność innych – nie zamieszczamy w Internecie niczego bez ich zgody osoby, której to dotyczy.
- Zastanawiamy się dobrze zanim coś opublikujemy lub wypowiemy się w Internecie. Prawdopodobnie nie będziemy mogli już tego usunąć.
- Jeżeli w Internecie spotkamy kogoś, kto nie przestrzega zasad, to nie oznacza, że możemy mu odpłacić tym samym – w takiej sytuacji zwracamy się do osoby dorosłej po pomoc.
- Dbamy o kontrolę antywirusową swojego urządzenia.


- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły

