CyberTrzeciaki blog

      • 29.04.2026 r.

      • 11.06.2026 20:18
      • Krok ósmy – specjaliści ds. emocji.
      • Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tym jak zarządzać swoimi emocjami. Aby robić to dobrze musimy uświadamiać sobie, co czujemy w różnych sytuacjach, umieć nazywać te uczucia i wybierać takie sposoby radzenia sobie z nimi, które nie ranią innych, ani nas samych.  I tego właśnie uczyliśmy się podczas wykonywanych ćwiczeń. Zastanawialiśmy się jak sobie radzić z niechcianymi i nieprzyjemnymi uczuciami. Następnie pani uczyła nas jak prostymi ćwiczeniami oddechowymi można radzić sobie ze stresem i napięciami. Po dzisiejszych zajęciach warto zapamiętać, że emocje pomagają nam orientować się w tym co dzieje się wokół nas.   Oto sposób jak dobrze zarządzać emocjami:

        1. Zastanów się co czujesz w danej sytuacji?

        2. Pomyśl co sprawiło, że tak się czujesz?

        3.Porozmawiaj o tym z kimś dorosłym.

        4.  Zastanów się co pomaga Ci w trudnych sytuacjach i wykorzystaj to (np. wysiłek fizyczny, słuchanie muzyki, przytulenie się, spacer, wypłakanie się, czytanie, sprzątanie i itp.).

            

           

         

      • Wróć do listy artykułów
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie
      • +48542840125 sekretariat
        +48508392986 sekretariat
        +48513083977 dyrektor Zbigniew Łuczak
      • ul. Szkolna 32 87-851 Boniewo
        87-851 Boniewo
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych