CyberTrzeciaki blog
29.04.2026 r.
- 11.06.2026 20:18
- Krok ósmy – specjaliści ds. emocji.
Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tym jak zarządzać swoimi emocjami. Aby robić to dobrze musimy uświadamiać sobie, co czujemy w różnych sytuacjach, umieć nazywać te uczucia i wybierać takie sposoby radzenia sobie z nimi, które nie ranią innych, ani nas samych. I tego właśnie uczyliśmy się podczas wykonywanych ćwiczeń. Zastanawialiśmy się jak sobie radzić z niechcianymi i nieprzyjemnymi uczuciami. Następnie pani uczyła nas jak prostymi ćwiczeniami oddechowymi można radzić sobie ze stresem i napięciami. Po dzisiejszych zajęciach warto zapamiętać, że emocje pomagają nam orientować się w tym co dzieje się wokół nas. Oto sposób jak dobrze zarządzać emocjami:
1. Zastanów się co czujesz w danej sytuacji?
2. Pomyśl co sprawiło, że tak się czujesz?
3.Porozmawiaj o tym z kimś dorosłym.
4. Zastanów się co pomaga Ci w trudnych sytuacjach i wykorzystaj to (np. wysiłek fizyczny, słuchanie muzyki, przytulenie się, spacer, wypłakanie się, czytanie, sprzątanie i itp.).


- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły

