CyberTrzeciaki blog
15.04.2026 r.
- 11.06.2026 20:09
- Krok szósty - Gdy poznajemy kogoś przez Internet.
Czy jesteśmy anonimowi w Internecie? Czy zawsze wiemy z kim rozmawiamy w sieci? Co myśli i czuje osoba, która do nas pisze?
Na te i podobne pytania próbowaliśmy sobie odpowiedzieć podczas szóstego spotkania. Na przykładzie ćwiczenia z wiadomościami wrzucanymi do pudełka przekonaliśmy się, że nie zawsze jesteśmy w stanie rozpoznać z kim rozmawiamy komunikując się za pośrednictwem Internetu i mediów elektronicznych.
Następnie pracowaliśmy w grupach zielonych i czerwonych.
ZIELONI – odpowiadali na pytanie w jaki sposób Internet pomaga w poznawaniu ludzi i utrzymywaniu z nimi kontaktu. Oto ich pomysły:
– dzięki internetowi możemy poznawać ludzi z całego świata
– możemy komunikować się z bliskimi przebywającymi daleko
– możemy bardzo szybko wymieniać informacje
– Internet jest oknem na świat dla ludzi niepełnosprawnychCZERWONI – szukali odpowiedzi na pytanie dlaczego należy być ostrożnym poznając kogoś w sieci. Oto co wypracowali:
– nie mamy pewności kto jest po drugiej stronie, czy jest tym za kogo się podaje
– nie wiemy czy wiadomości, które odbieramy są prawdziwe
– nie wiemy co może stać się w sieci z naszymi wiadomościami
– nie wiemy co czuje i jak zachowuje się osoba, która do nas pisze
– nie wiemy jakie może mieć zamiary nieznajomy z InternetuBardzo podobała nam się zabawa w różne formy pożegnania oraz rozpoznawanie osób, które wrzucały wiadomości do pudełka.
Świetnie się bawiliśmy!!





- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły




