• Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/23

     •  

      Program rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/23

      dla uczniów klas I - VIII w dniu 01,09,2022

      1.  8,00 Msza Św. w Kościele parafialnym w Boniewie - na którą zapraszamy wspólnie z proboszczem parafii Boniewo wszystkich uczniów i rodziców 

      2. Około godz. 9,00 po mszy św. spotkanie na Hali  - po apelu delegacje z klas IV- VIII wezmą udział w uczczeniu pamięci wybuchu II Wojny Światowej na naszym cmentarzu

      3. Około godz. 12,20 zakończenie

      Autokary kursują tak jak w ubiegłym roku szkolnym

      Rozpoczęcie przedszkoli dnia 02.09.2022r

      1. Spotkanie na sali sportowej w budynku szkoły

      2. Przedstawienie wychowawczyń

      3. Spotkania w oddziałach

      Dyrektor 

       

     • 01 czerwca 2022r.

     • Dzień Dziecka

      Drogie Dzieci

      Z okazji Dnia Dziecka życzymy,

      aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach,

      każdy dzień był wspaniała przygodą i nóśł

      ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

      Niech Wasze marzenia się spełniają.

      Życzy Dyrekcja, Radza Pedagogiczna, Radza Rodziców

      oraz Wszyscy pracownicy Zespołu Szkół w Boniewie

     • I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

     • I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

       

      W ramach popularyzacji gry w szachy 18 maja 2022 roku w Zespole Szkół w Boniewie odbył się I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY.

      W turnieju udział wzięło 18 uczniów. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. W turniejach grano systemem szwajcarskim na dystansie 3 rund, z tempem gry po 10 minut na partię dla zawodnika.

      WYNIKI

      Kategoria: klasy I – III

      I miejsce – Krystian Spychalski –MISTRZ SZACHOWY

      II miejsce – Natan Waliszewski

      III miejsce – Szymon Olszewski

      Kategoria: klasy IV – VIII

      I miejsce – Michał Kaźmierczak –MISTRZ SZACHOWY

      II miejsce – JakubChołtyn

      III miejsce – Kacper Jezierski

      W I SZKOLNYM TURNIEJU SZACHOWYM aktywnie uczestniczyli również:

      Uczniowie klas I – III

      Jakub Królak, Wojciech Raczkowski, Adam Jakubowski, Julia Kujawska, Aleksander Skrzesiński, Filip Wojciechowski

      Uczniowie klas IV – VIII

      Igor Ziółkowski, Mateusz Podufalski, Kacper Torzewski, Adrian Barczykowski, Kacper Miąsko, Łukasz Rembowiecki

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

       ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

       

      Gra w szachy uczy młodego człowieka rozwiązywania problemów, kształtuje kreatywność oraz usprawnia logiczne, abstrakcyjne i analityczne myślenie, a przede wszystkim wspomaga rozwój intelektualny, psychiczny     i osobowy dziecka.

     • I SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

     • WYNIKI

      I SZKOLNEGO TURNIEJU WARCABOWEGO

       

      11 maja 2022 roku w Zespole Szkół w Boniewie odbył się I SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY. Celem turnieju była popularyzacja gier planszowychw środowisku szkolnym, rozwijanie u uczniów spostrzegawczości, matematycznego myślenia oraz umiejętności przewidywania ruchów.

      Warcaby to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Turniej stał się doskonałą okazją do kształtowania umiejętności nawiązywania kontaktówz rówieśnikami poprzez zabawę i radzenia sobie z wygraną i porażką. Rozgrywki zostały przeprowadzone               w atmosferze zdrowej rywalizacji na zasadach fair-play.Uczestnicy turnieju w systemie szwajcarskim rozgrywali po trzy mecze w trzech kategoriach wiekowych, a oto zwycięzcy:

      W kategorii klas I – III

      I miejsce – Afeltowicz Franciszek

      II miejsce – Kujawska Julia i Jakubowski Adam

      III miejsce – Filipiak Szymon

      W kategorii klas IV – V

      I miejsce – Mikicki Mateusz

      II miejsce – Tyc Szymon

      III miejsce – Baurski Kacper

      W kategorii klas VII – VIII

      I miejsce –Wojciechowski Brajan

      II miejsce – Kapuścińska Anna

      III miejsce – Miąsko Kacper

      W I SZKOLNYM TURNIEJU WARCABOWYM aktywnie uczestniczyli również:

      Uczniowie klas I – III

      Dubielak Lena, Marciński Radosław, Świerski Dominik, Królak Jakub, Wypijewski Franciszek, Gańczak Tomasz, Łopiński Albert, Studziński Bartosz, Świerski Kacper, Dzięcielewski Łukasz, Podufalska Maja, Kowalewski Jakub, Kaźmierczak Oliwier, Sieradzki Alan

      Uczniowie klas IV – VI

      Rakowski Jakub, Przybysz Paweł, Świeciak Wiktor, Kożuszek Anna,

      Uczniowie klas VII – VIII

      Falszewski Karol, Baszeska Maja, Torzewski Jakub, Jezierski Kacper, Torzewski Kacper, Kowalewski Mateusz, Rybowska Barbara, Koralewski Rafał, Górski Damian

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

      I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

     • OBIADY

     • Od dnia 20. 04. 2022r. będą w szkole wydawane obiady

      Od dnia 20.04.2022r. będą w szkole wydawane obiady dla dzieci uprawnionych, tylko 2 danie do końca roku szkolnego. Jeśli ktoś z rodziców zechce aby jego dziecko korzystało  z obiadów w szkole poza uprawnionymi musi to wcześniej zgłosić do sekretariatu na nr tel 54 2840125 do godz. 11,00 dnia poprzedniego. Koszt obiadu wynosi 10,00zł  W celu zakupu obiadów proszę dzwonić na nr 793 386 000 MAKÓWKA

     • Udział byłej naszej uczennicy w PARAOLIMPIADZIE - Chiny 2022

     • Była uczennica naszej szkoły Aneta Górska w tym roku 2022 była zawodniczką biorącą udział w Igrzyskach Paraolimpijskich BEIJING 2022 – CHINY ( Dyscyplina: Parabiathlon, Paranarciarstwo biegowe)

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych  - Dyrekcja Rada Pedagogiczna i wszyscy pracownicy Zespołu Szkół w Boniewie oraz uczniowie.

     • Zapisy dzieci do przedszkoli

     • Przypominam rodzicom o zapisywaniu dzieci do oddziału przedszkolengo ( sześciolatkowie ,którzy dotąd nie uczęszczali do przedszkola) oraz pozostali chętni do przedszkola ,, Tęczowa Kraina". Zapisów należy dokonywać do dnia 31 marca 2022r.

      Zpraszam do szkoły po kwestionariusze i zapisywanie dzieci - dyrektor

     • REKOLEKCJE

     • OGŁOSZENIE

       

      W dniach 21, 22.03.2022r. odbędą się rekolekcje wielkopostne w tutejszym kościele, w których udział biorą wszyscy uczniowie od klasy I do klasy VIII.

      Plan rekolekcji

      Poniedziałek (21.03.2022) autobusy przewożą dzieci do kościoła od godz. 7,55, a po mszy odwożą do szkoły. Po powrocie z kościoła ,,DZIEŃ WIOSNY’’, a godz. 12,30 odjazd uczniów do domu. W przypadku pozostawienia dzieci na świetlicy przez rodziców trzeba w tym dniu sprawować nad nimi opiekę do chwili odbioru lub odjazdu autobusem.

      Wtorek (21.03.2022)  autobusy przewożą dzieci do kościoła od godz. 7,55, a po mszy odwożą do szkoły. Uczniowie mają normalne lekcje wg planu lekcji.

       

     • „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

     • Klasa III b brała udział w programie edukacyjnym pt. „Szkolne Przygody  Gangu Swojaków”. Program miał na celu pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody, zachęcić do odrywania wzroku od ekranu i zainteresowania się naturą. Podczas zajęć klasowych dzieci czytały fragment opowiadania pt. „Żółw Zenek”, wskazywały bohaterów i  odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Następnie obejrzały prezentację „Gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem w Polsce”. Dzięki niej dzieci poznały zwierzęta zagrożone wyginięciem na terenie Polski oraz dowiedziały się kilku ciekawostek dotyczących ich życia, a także zobaczyły gdzie w Polsce żyją te zwierzęta. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Sóweczka”.

      W ramach programu edukacyjnego klasa przystąpiła również do konkursu ogólnopolskiego, którego zadaniem było wykonanie pracy plastycznej w formie mapy „Małej Ojczyzny”, na której były zaprezentowane występujące w regionie zagrożone i chronione gatunki zwierząt.  

                                                  Marzena Winiecka i Grażyna Jóźwicka

       

     • Unieważnienie przetargu

     • Zapytanie z dnia 04.01.2022 r. dotyczący wyposażenie w ramach projektu "Laboratorium Przyszłości" został unieważniony z powodu niezłożenia ofert.

     • SCZEPIENIE DZIECI od 5 roku życia

     • W załączeniu list Ministra MEiN w sprawieszczepień dzieci od 5 roku życia

       

       

        MINISTER ZDROWIA                                                                            MINISTER EDUKACJI i NAUKI             

       

      Warszawa, 1 grudnia 2021 r.

       

       

       

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

       

      w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

      Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

      Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.

      W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.

      Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.  

      Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

       

       

                  Z wyrazami szacunku

       

       

      Przemysław Czarnek

      MINISTER EDUKACJI I NAUKI

       

      Adam Niedzielski

      MINISTER ZDROWIA

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie
   • +48542840125 sekretariat
    +48508392986 sekretariat
    +48513083977 dyrektor Zbigniew Łuczak
   • ul. Szkolna 32 87-851 Boniewo
    87-851 Boniewo
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych